نتایج جستجو برای عبارت :

نوبل و .

در سال 1925 وقتی جایزه نوبل به جرج برنارد شاو رسید او اینطوری جایزه نقدی نوبل رو رد کرد: این پول از فروش مواد منفجره به دست می آید که در کارخانه های مهندسی نوبل ساخته می شود. بیشتر این مواد برای کشتار مردم به کار می رود و یک انسان چنین پولی را برای حیات خود دریافت نمی کند.
این پاورپوینت در 26 اسلاید طراحی واسلاید بندی شده است در این پاورپوینت مطالبی از نحوه شکل گیری جایزه صلح نوبل،نوبل و ریاضیات،برندگان جایزه صلح نوبل چگونه مشخصمی شود،قسمت های جایزه نوبل،مطالبی در مورد برندگان جایزه صلح نوبل،حادثه میانمار و جایزه صلح نوبل و سایرمطالب مفید و ارزنده در مورد جایزه صلح نوبل که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
آلفرد نوبل از جمله افراد معدودی بود که این شانس را داشت تا قبل از مردن، آگهی وفاتش را بخواند! حتما می دانید که نوبل مخترع دینامیت است. زمانی که برادرشلودویگ فوت شد، روزنامه‌ها اشتباهاً فکر کردند که نوبل معروف (مخترعدینامیت) مرده است. آلفرد وقتی صبح روزنامه ها را می‌خواند با دیدن آگهی صفحه اول، میخکوب شد: "آلفرد نوبل، دلال مرگ و مخترع مر‌گ آور ترین سلاح بشری مرد!"آلفرد، خیلی ناراحت شد. با خود فکر کرد: آیا خوب است که من را پس از مرگ این گونه بشن
 سه برنده، با چهار جایزه نوبل 
1-ماری کوری تنها خانمی که دو جایزه نوبل گرفت! ( نوبل شیمی و فیزیک )2- همسر ماری یعنی پیری کوری ( نوبل فیزیک‌)و دخترشان ایرن ژولیت کوری ( نوبل شیمی ) 
خانواده ای با بیشترین برنده نوبل در تاریخ !
ژن خوب اینه نه" پَست "فطرتانی که  که بواسطه ی مسئولیت پدر یا اقوامشان،و بدون تخصص و رزومه کاری " پُست "گرفتند!
نوبل پزشکی ۲۰۱۸ به درمان سرطان با ایمونوتراپی رسید 
 جایزه نوبل پزشکی سال 2018 به جیمز پی آلیسون آمریکایی و تاسوکو هونجو از ژاپن به دلیل کشف یک روش نوین در درمان سرطان با استفاده از سیستم ایمنی تعلق گرفت. این دستاورد تکه گمشده پازلی است که محققان یک قرن به دنبال آن بودند.
ادامه مطلب
خبر مرگ نوبل آلفرد نوبل از جمله افراد معدودی بود که این شانس را داشت تا قبل از مردن، آگهی وفاتش را بخواند.زمانی که برادرش لودویگ فوت شد، روزنامه‌ها اشتباهاً فکر کردند که نوبل معروف (مخترع دینامیت) مرده است.آلفرد وقتی صبح روزنامه‌ها را می‌خواند با دیدن آگهی صفحه اول، میخکوب شد: آلفرد نوبل، دلال مرگ و مخترع مر‌گ‌آورترین سلاح بشری مرد!آلفرد، خیلی ناراحت شد. با خود فکر کرد: آیا خوب است که من را پس از مرگ این گونه بشناسند؟سریع وصیت نامه‌اش را
آلفرد برنهارد نوبل شیمی دان،مهندس، مبتکر و اسلحه‌ساز سوئدی است که به عنوان مخترع دینامیت شناخته می‌شود. او از سال ۱۸۹۴ تا روز مرگش صاحب اسلحه‌سازی بوفورس بود و در تغییر آن از یک کارخانه ذوب آهن به یک توپخانه‌سازی مدرن و یک کارخانه تولید مواد شیمیایی نقشی اساسی وی در آخرین وصیت‌نامه خود سرمایه حیرت انگیزش را برای تأمین هزینه‌های جایزه نوبل اختصاص داد. عنصر شیمیای نوبلیم به احترام او نام‌گذاری شده‌است.اما سوال اینجاست چه چیز متخصص م
توزیع رشته‌ای: جایزه نوبل معتبرترین جایزه‌ای است که در شاخه‌هایی از علم به محققان آن شاخه‌ها تعلق می‌گیرد؛ این جایزه برای اولین بار در سال 1901 به محققان 6 شاخه از علم تعلق گرفته است؛ «اقتصاد» یکی از علومی است که هر سال به برترین محققان آن جایزه نوبل تعلق می‌گیرد. در کنار اقتصاد، به 5 شاخه دیگر از جمله «پزشکی»، «فیزیک»، «شیمی»، «ادبیات» و «صلح» جایزه نوبل تعلق می‌گیرد.
پراکندگی جنسی: بیش از 90 درصد از کل برندگان جایزه نوبل تا به امروز مرد و
2376 - «نجاح محمد‌علی» کارشناس شبکه من‌وتو با اذعان به اینکه سردار سلیمانی در بین مردم کشورهای غرب‌آسیا و حتی فرامنطقه‌ای به‌عنوان فرشته صلح شناخته می‌شود، گفت: “اگر ایشان نبود عراق و سوریه اکنون در دست داعش بودند و بر این اساس سردار سلیمانی شایسته دریافت جایزه صلح نوبل است”منبع: www.yon.ir/mzdr59
دانلود فایل اصلی
2376 - «نجاح محمد‌علی» کارشناس شبکه من‌وتو با اذعان به اینکه سردار سلیمانی در بین مردم کشورهای غرب‌آسیا و حتی فرامنطقه‌ای به‌عنوان فرشته صلح شناخته می‌شود، گفت: “اگر ایشان نبود عراق و سوریه اکنون در دست داعش بودند و بر این اساس سردار سلیمانی شایسته دریافت جایزه صلح نوبل است”منبع: www.yon.ir/mzdr59
دانلود فایل اصلی
بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از یکسال پیش در فضای مجازی گفتیم هل من بحاث و باستانگرایان و زرتشتیان را به مناظره جلوی دوربین دعوت کردیم لکن یک نفر هم حاضر نشد ... نمیدانم با وجود این مقدار نشانه های محکم دال بر جعلی بودن باستانگرایی و الهی نبودن آیین زرتشت ، چرا بازهم عده ی زیادی کورش کورش و زرتشت زرتشت میکنند ؟ ؛ آخر این کورش کیست ؟ این زرتشت چیست ؟ کورش همانی است که اپیس را به آتش کشید، بت پرستی کرد، بتکده آباد کرد، مردم بابل را بد بخت کرد و در
اگه حرف مردم هیچ ارزشی نداشت به عنوان پاداش محسنین نمیفرمود:و ترکنا علیه فی الآخرینو اینکه توصیه شده خودتون رو از مواضع تهمت دور کنین یعنی برداشت مردم مهمهنه که بذار بگن تا جونشون دربیادبله اونجا که میدونی بر حقی و مردم بیراه میگن هیچ+ از خودت پرسیدی مردم بخوان پشت سر ما یا بعد مرگ ما از ما یاد کنن چه جوری یاد میکنن؟!با چه صفتی با چه عنوانی با چه خاطره ای؟آلفرد نوبل یه نمونه خوبیه که تا قبل از اینکه دیر بشه نگرش مردم رو به خودش بالکل تغییر داد:
خاطراتی از ابهیجیت بنرجی (یکی از برندگان نوبل اقتصاد امسال):

امیر کرمانی دانشیار دانشگاه برکلی 

در طول دوران دکترا، درس اقتصاد کلان توسعه بنرجی یکی از بهترین درس‌هایی بود که داشتم. موضوع اصلی آن درس بررسی مدل‌های اقتصاد کلان و سیاست‌های بهینه توسعه‌ای در شرایطی که بازار کالا، بازارهای مالی و بازار کار دچار اعوجاج هستند بود. 

ادامه مطلب
از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود (مولوی)
هنگامی که برادر آلفرد نوبل ( بنیانگذار جایزۀ صلح نوبل ) از دنیا رفت ، او در شهر استکهلم روزنامه ای  خرید تا از چاپ آگهی  درگذشت برادرش در روزنامه اطلاع حاصل کند . اما دریافت که روزنامه نگاران او را با برادرش اشتباه گرفته اند .او فرصتی یافت تا آگهی درگذشت خود را در روزنامه بخواند و از نظر دیگران نسبت به خود آگاه شود. همان طور که می دانید الفرد نوبل پیش از آنکه بنیان جایزۀ نوبل را بگذارد، دینامیت را اختراع کر
دانلود کتاب صوتی موزه معصومیت اثر اورهان پاموک

دانلود فایل

دانلود رایگان کتاب موزه معصومیت اثر اورهان پاموک :: دانلود کتابketabdownloadpdf.blog.ir › tag › دانلود رایگان کتاب م...دانلود کتاب های اورهان پاموک - فیدیبو https://fidibo.com › نویسندگان خرید و دانلود کتاب های صوتی و الکترونیکی اثر اورهان پاموک. مجموعه ای از ... رمان موزه معصومیت، ...
دانلود کتاب صوتی موزه معصومیت - سایت گویا کتابgooyaketab.rzb.ir › postاو ۶ سال صرف نوشتن این رمان کرد و در نهایت ...,دان
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
هنگامی روسها قبر تیمور را شکافتند ، اصلا توجهی به این نکردند که در نوشته های مقبره آمده : که هرکس قبر مرا بشکافد با جهانگیری بدتر از من روبرو شود. روسها مشغول مطالعه بودند که آدولف هیتلر با لشکر نازی به روسیه حمله کرد.

پروفسور گیرشمن که تاریخ ایران را نوشته ، در مقبره های جنوب که بسیار شبیه مصر است ، توجهی به نفرین نوشته شده بر روی دیواره ها نکرد. گویند عقیم شد و مقطوع انسل.
آلفرد نوبل 
آلفرد نوبل نظامی کهنه کار
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
هنگامی روسها قبر تیمور را شکافتند ، اصلا توجهی به این نکردند که در نوشته های مقبره آمده : که هرکس قبر مرا بشکافد با جهانگیری بدتر از من روبرو شود. روسها مشغول مطالعه بودند که آدولف هیتلر با لشکر نازی به روسیه حمله کرد.

پروفسور گیرشمن که تاریخ ایران را نوشته ، در مقبره های جنوب که بسیار شبیه مصر است ، توجهی به نفرین نوشته شده بر روی دیواره ها نکرد. گویند عقیم شد و مقطوع انسل.
آلفرد نوبل 
آلفرد نوبل نظامی کهنه کار
کتاب خشم و هیاهو اثری از ویلیام فاکنر، نویسنده آمریکایی است و به اعتقاد بسیاری از صاحب‌ نظران بهترین اثر اوست که بیشترین نقد و بررسی را در میان آثار فاکنر به خود اختصاص داده‌ است. فاکنر در سال ۱۹۴۹ برنده جایزه نوبل ادبیات شد.
در توصیف آثار فاکنر که جایزه نوبل را برای او به ارمغان آورد نوشته‌اند:
به خاطر سهم منحصر بفرد، قدرتمند و هنرمندانه او در رمان مدرن آمریکایی.
در قسمتی از پشت جلد کتاب خشم و هیاهو آمده است:
فاکنر فقط داستان سرایی نمی‌کر
کتاب صوتی موزه معصومیت

دانلود فایل

دانلود رایگان کتاب صوتی موزه معصومیت اثر اورهان پاموک :: ...download-book-ketab2.blog.ir › tag › دانلود رایگان ک...۲ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «دانلود رایگان کتاب صوتی موزه معصومیت اثر اورهان پاموک» ثبت شده است - دانلود کتاب.
دانلود کتاب موزه معصومیت اثر اورهان پاموک - فیدیبوfidibo.com › ... › داستان و رمان ترکیه رتبه: ۲٫۹ - ‏۳۵ رأیخرید و دانلود کتاب موزه معصومیت اثر اورهان پاموک مترجم مریم طباطباییها از انتشارات پوینده.
یه حساب سرانگشتی کردم؛ بیش از 7000 کلمۀ منتشرنشده دارم. یه مقالۀ علمی، یه جستار روایی علمی، یه داستان کوتاه و یه داستان نسبتن کوتاه، که البته دوتای اولی اون‌جاهایی که باید منتشر شدن و توی چند روز آینده این‌جا هم می‌ذارم‌شون. دوتای آخر اما نیاز به این دارن که بیش‌تر روشون کار بشه. و این‌ها همه جدای از کلی داستان و متنِ نوشته‌نشده در مورد روزمرۀ این روزهام‌‌ه که بسیار دوست دارم در موردشون بنویسم، اگه وقت بشه. 
امروز کلی خوش‌حال شدم. برن
سریال Breaking Bad داستان والتر، یک دانشمند شیمی، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل و انسان شریفی است که تحت یک حاکمیت و در یک جامعه‌ی بی‌شرف زندگی می‌کند! وی که عمر خود را صرف علم و دانش کرده و در یک مدرسه تدریس می‌کند، چون درامدش کفاف مخارج زندگی‌اش را نمی‌دهد شغل دوم خودش را اجباراً کار در یک کارواش انتخاب کرده است! تا اینکه سرطان ریه می‌گیرد.
ادامه مطلب
هنگام خرید باتری اولین سوالی که مطرح می شود این است که "باتری مناسب خودروی شما چند آمپر است؟"
برای رسیدن به پاسخ این سوال می توانید به سایت رسمی سحرباتری به آدرس www.saharbattery.com مراجعه نمایید و با انتخاب نوع ماشین خود باتری مناسب آن را پیدا و خریداری نمایید.

حال در این مقاله قصد داریم که باتری های مناسب پراید را معرفی کنیم :
آمپر مناسب باتری پراید بین 50 تا 62 آمپرساعت می باشد.
ولتاژ تمامی باطری های خودرو 12ولت است.
باتری مناسب پراید موجود در سحرباط
اثر شوفر چیست؟
ماکس پلانک بعد از این‌که جایزه نوبل را در سال ۱۹۱۸ می‌گیرد یک تور دور آلمان می‌ گذارد و در شهرهای مختلف درباره کوانتوم مکانیک صحبت می‌کند.
چون هر دفعه دقیقا یک محتوا را ارائه می‌کند راننده‌ اش احساس می کند که همه مطالب را یاد گرفته است.
و روزی به آقای پلانک می گوید«شما از تکرار این حرف‌ها خسته نمی‌شوید؟ من الان می توانم به جای شما این مطالب را برای دیگران ارائه کنم. می خواهید در مقصد بعدی
ادامه مطلب
انگشتر حضرت سلیمان با نام انگلیسیِ King Solomon's Ring کتابی درباره رفتارشناسی جانوری برای مخاطب عمومی  بوده و نویسنده کتاب، کنراد لورنتس، برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی و یکی از بنیانگذاران رفتارشناسی جانوری ه که خاطرات تعاملاتش رو با حیواناتی که مورد مطالعه ش بودند با عنوانِ جالبِ "انگشتر حضرت سلیمان" نوشته.نویسنده در مقدمه کتاب، داستان حضرت سلیمان و صحبتش با حیوانات رو تعریف کرده و ابتدا از تحریف کتاب مقدس و تبدیلِ "صحبت از مرغان و جانورا
ما تکه پاره های نیاکانمان هستیم 
جا مانده از قافله مرگ 
و چون چینی شکسته ای در اجزای جهان منتشر شده ایم... 
بعد نوشت:این قطعه رو برای استادم نوشتم و الان در صفحه اش قاب شده، برای من خیلی ارزشمنده به اندازه گرفتن جایزه نوبل:) 
«پیتر هاندکه» که حالا برنده مهم‌ترین جایزه ادبی جهان شده است، کارنامه ‍مهمی هم در عالم سینما دارد و علاوه بر فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی چند فیلم، تجربه بازیگری نیز دارد.
به گزارش ایسنا، «پیتر هاندکه» نویسنده ۷۶ساله اتریشی که امسال موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شد، علاوه بر دنیای ادبیات، در عالم سینما نیز به عنوان کارگردان، فیلمنامه‌نویس و حتی بازیگر چهره‌ شناخته‌شده‌ای است. 
او ابتدا سریال تلویزیونی «شرح وقایع جاری» را در سال ۱
از متن کتاب: 
" بند کفش ها بسته شدند. سر میز نشستم و منتظر نیمه شب ماندم. نیمه شب آمد، اما افراد گشت نیامدند .باید سه ساعت می گذشت، ساعت هایی که تحملشان دشوار بود و بعد آن ها آمدند. مادر پالتوی دم دستی که دور یقه اش نوار مخملی داشت، را برایم گرفت، درونش خزیدم. او گریه کرد. من دستکش های سبز را به دست کردم. مادربزرگ از راهروی چوبی، درست همان جایی که کنتور گاز بود، گفت: شک ندارم که دوباره بر می گردی.
من به این جمله از روی عمد توجه نکردم اما بی آنکه بدان
2399 - «شیرین عبادی» دلال حقوق‌بشری
که به‌سبب اقدام در جهت منافع دول غربی چند سال پیش جایزه صلح نوبل را
به‌دست آورده بود با حضور در پارلمان کانادا خواستار تشدید فشارها به ایران
شد و گفت: “تجارت با ایران تنها باید به‌صورت معامله کالابه‌کالا و محدود
به غذا و دارو باشد.” منبع: www.yon.ir/mzdr73
دانلود فایل اصلی
2390 - «شیرین عبادی» دلال حقوق‌بشری و مدعی
آزادی‌بیان که به‌دلیل تبلیغ و اشاعه سیاست‌های کشورهای غربی برنده جایزه
نوبل شده بود، خواستار تحریم رسانه‌های غیرفارسی‌زبان صداوسیمای ایران شد و
گفت: “ممنوعیت استفاده از این شبکه‌ها، باعث قطع شدن بلندگوهای تبلیغاتی
ایران خواهد شد!”منبع: www.yon.ir/mzdr66
دانلود فایل اصلی
فهم توسعه و کاهش فقر 
(از منظر نوبلیست‌های سال ۲۰۱۹)

مهمترین یافته برندگان نوبل اقتصاد سال ۲۰۱۹ این بود که یک تئوری خوب ممکن است برای کشف مکانیسم‌های احتمالی فقر و راه‌های موثر مبارزه با آن بسیار مهم باشد. اما برای هدایت سیاست کافی نیست. 

در حالی که تئوری می‌تواند انگیزه‌های خاصی را مشخص کند اما قدرتمند بودن راهکارها در عمل را بیان نمی‌کند. به عبارتی آنها به این یافته رسیدند که در راستای کاهش فقر یک راه کلی وجود ندارد بلکه باید با ا
بخش پایانی آخرین مقاله استیگلیتز(برنده جایزه نوبل اقتصاد)
⭕️The only way forward, the only way to save our planet and our civilisation, is a rebirth of history. We must revitalise the Enlightenment and recommit to honouring its values of freedom, respect for knowledge and democracy.
♦️تنها راه پیش رو ، تنها راه نجات زمین و تمدن ما ، تولد دوباره تاریخ است. ما باید روشنگری را احیا کنیم،  به ارزش های آزادی پایبند باشیم و به دانش و دموکراسی احترام بگذاریم.
revitalise احیا کردنEnlightenment روشنگریfreedom آزادیknowledge دانشdemocracy مردم سالاری
@financialdictionary
یک سری افراد را باید گذاشت که باهم باشند. تو رفته‌ای و سیاره پشت سر تو منفجر نشده است. قرار نبوده هم. در واقع رفتن تو به محیط زیست سیاره بسیار کمک کرده است. من به این همه صلح اعتقادی ندارم. جایزه جنگ‌اوری نوبل مال من است. پشت سر من نباید چیزی باقی بماند. سیاره روی شمارش معکوس نابودیست اما چگونه سریع‌تر میشود؟ چرا دست از سر من برنمیدارند؟ مگر نه این که همه همینطور میخواستیم؟ چرا باید دوباره لبخند بزنم؟
عقاید یک دلقک اثر برجسته هاینریش بل است که در سال ۱۹۷۲ به خاطر نوشته‌ هایش که ترکیبی از جهان بینی گستردهٔ زمانهٔ خود و مهارت حساس او در کاراکترسازی است و به تجدید حیات ادبیات آلمان کمک کرده‌ است، توانست جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند.
ادامه مطلب
عقاید یک دلقک اثر برجسته هاینریش بل است که در سال ۱۹۷۲ به خاطر نوشته‌ هایش که ترکیبی از جهان بینی گستردهٔ زمانهٔ خود و مهارت حساس او در کاراکترسازی است و به تجدید حیات ادبیات آلمان کمک کرده‌ است، توانست جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند.
ادامه مطلب
بیگ بنگ: جایزه نوبل فیزیک امسال ۲۰۱۹ به دو محقق سوییسی و یک محقق آمریکایی- کانادایی اعطا شد. نیمی از جایزه نوبل فیزیک امسال به «جیمز پیبلز» به دلیل اکتشافات نظری در کیهان‌شناسی فیزیکی و نیم دیگر این جایزه به‌طور مشترک به «میشل مایو» و «دیدیه کوئلُز» برای کشف سیارات فراخورشیدی که به دور یک نوع ستاره مدل خورشیدی می‌چرخد، اهدا شد.

به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایرنا، دیدگاه‌های جیمز پیبلز در مورد کیهان‌شناسی فیزیکی کل این حوزه تحقیقاتی را غن

امشب بعد از کلی تقلا رفتم که کتاب جدیدی بخرم
سیم ورودی تلفن چیده شده_بدون دلیل و احتمالا غیرعمد_ پس اینترنت ندارم
فلت لپ تاپم خراب شده و صفحه اش مدام و هر لحظه تیره میشود پس نمیتوانم فیلم ببینم یا داستان کوچکی که عصر به ذهنم رسید را بنویسم 
پس تصمیم گرفتم سری به شهر کتاب بزنم و کتابی که "پدرام عزیز"  معرفی کرد را بخرم 
شهر کتابی که نزدیک خانه ام است تا قبل از این اصلا شبیه کتابفروشی نبود 
که اگر حتی یک بار سری به شهر کتابی زده باشی متوجه منظور
«آخرین دختر» اثر نادیا مراد.
روایت زندگی دختر ایزدی‌ای که بعد از تصرف شدن روستای کوچو توسط داعش، مردان خانواده‌ش کشته میشن و زنان توسط داعش به برده‌گی گرفته میشن. دختری که بارها و بارها مورد تجاوز قرار میگیره و موظف میشه به اجبار مسلمان بشه. نادیا مراد در سال ۲۰۱۸ برنده‌ی جایزه‌ی صلح نوبل میشه.
ترجیح میدم نظرات شخصیم رو درمورد این کتاب نگم. فقط اینکه سرگذشت بسیار دردناکیه..
تا حالا به این فکر کردین که مثلا بدونین عاقل ترین آدم ها در سن هشتاد سالگی چطور فکر میکنن و نظرشون راجع به مسائل مختلف چیه؟!
ژوزه ساراماگو رو که میشناسین؟! 
نویسنده رمان معروف "کوری" که جایزه نوبل ادبیات رو هم برد . ایشون اواخر عمرش یه وبلاگی راه انداخت و نظرشو مثل کلنگ و مریم و بقیه درباره مسائل مختلف می نوشت. 
خوبیش اینه که این نظریاتش در قالب یک کتاب و با ترجمه خوب چاپ شد!
توصیه میکنم یه نگاهی بهش بندازید، دید خوبی نسبت به مسائل بهتون میده . 
 نئولیبرالیسم با افزایش نابرابری های اقتصادی، موجب کاهش چشمگیر اعتماد به دموکراسی و نخبگان سیاسی شده است.
    جوزف استیگلیتز
استاد دانشگاه کلمبیا و برنده نوبل اقتصاد

✅برای حدودا ۴۰ سال، نخبگان در کشورهای ثروتمند و فقیر به نحو مشابهی وعده می دادند که سیاست های نولیبرال منجر به رشد شتابان اقتصادی می شود و مزایای آن از طبقات بالا جامعه به طبقات پایین نیز منتقل می شود. به طوری که هر فردی (از جمله فقیرترین افراد)، شاهد بهبود وضعیت خود خواهد بو
داستان پشت پرده یک اکتشاف
تصویر پراش پرتو xاز بلور dnaتوسط روزالیند فرانکلین تهیه شده بود .
موریس ویلکینزِ فیزیکدان بدون اطلاع فرانکلین ، این تصویر را از اتاق کار فرانکلین برداشته و تحویل واتسون و کریک میدهد . 
آن‌ها براساس تصویر گرفته شده توسط فرانکلین، مدل مولکولی dnaرا ارائه می کنند. 
متاسفانه فرانکلین، براثر کار زیاد با پرتو xبه سرطان تخمدان مبتلا شده و فوت میکند
بعد ازفوت فرانکلین ، واتسون و کریک موفق به دریافت جایزه نوبل می شوند .
در کن
تاثیر گذار ترین ترانه های باب دیلن
کتاب فوق العاده ای بود. شعر های باب دیلن فوق العاده ان و مختص به کشور و دین خودش نمی شود بلکه جهان را در بر می گیرد. مجله رولینگ استون آهنگ  مثل سنگ غلطان (like a rolling stone) باب دیلن را بهترین آهنگ تاریخ موسیقی نام‌گذاری کرد. او نوبل ادبیات سال ۲۰۱۶ را برد. او در نویسندگی بیشتر از خیلی های دیگر موفق بود، در حالی که خود را بیشتر خواننده می دانست.

آدمی چقدر باید گام نهد
تا او را آدم صدا زنند؟
کبوتر سپید چند دریا را ب
امشب که عکس هارا بالا پایین کردم عکسی پیدا کردم با یک تیشرت که دیگر ندارمش.عکس را آخرهای شهریور امسال گرفته بودم وقتی با یک جمعِ ناآشنا دو روز وسطِ جنگل چادر زده بودم برای گاوبانگی.در طول این سال ها چیزهای زیادی گم کرده ام ولی بعضی های آن ها خوب یادم مانده.مثل لباسِ تیم ملیِ انگلیسی که داشتم و یک بار حسام برای دم کنی گذاشت و این آخرین تصویری شده که از آن دارم.یا مثلا همین تی شرت که با عشق به ریک اند مورتی خریدم و کلِ بخش اعصابِ در بیمارستان میپو
بعضی کتاب‌ها برای حرام کردن وقت و پول انسان‌ها در سطح کلان نوشته شده‌اند. این کتاب‌ها از قضا معروفند و دست به دست هم می‌چرخند.
در تگِ کتاب‌هایی برای نخواندن سعی می‌کنم این کتاب‌ها را معرفی کنم تا با ردپای دیگران در چاله نیفتید.
کتاب عقاید یک دلقک در تخریب نازیسم و کاتولیسم مسیحی و دین گریزی با اندک حظ ادبی برنده نوبل شده و ارزش خواندن ندارد. اگر ناطور دشت را صد بار خواندید این کتاب را یک بار‌ هم نخوانید، ناطور دشت که این قدر تخریبش کردم د
پیرمرد و دریای ارنست همینگوی در نگاه اول یک رمان ساده است و داستان ساده‌ای دارد. به قدری ساده که وقتی کتاب را برای اولین بار تمام کردم، چند دقیقه‌ای ذهنم به این پرسش مشغول بود که چرا باید پیرمرد و دریا جایزۀ ادبی نوبل بگیرد؟ چه چیزی در کلمات پیرمرد و دریا جریان دارد که آن را در مقایسه با دیگر رمان‌های هم‌عصرش ممتاز می‌کند؟ چرا این رمان از دیگر رمان‌های همینگوی باید محبوب‌تر و معروف‌تر شود؟
حال که زادروز ارنست همینگوی است و نوشتن از او ب
The climate crisis is our third world war. It needs a bold response
بحران آب و هوا جنگ جهانی سوم ماست این بحران  نیاز به اقدام جدی دارد.
(استیگلیتز برنده جایزه نوبل اقتصاد)
♦️climate crisis بحران آب و هوا
استراتژی راهبردی
دستکاری در طبیعت نتایجی دارد که کمترین آن سیل امسال بود. طبق گزارش تابناک، برآورد اولیه از خسارت های سیل، مبلغ 35000 میلیارد تومان و حدودا معادل 5 درصد تولید ناخالص داخلی می باشد.
اقتصاد ناکارامد دولتی که در بهترین حالت فقط قادر به تامین هزینه های حقوق کارمندان

آلبرت انیشتین نابغه آلمانی که در سال ۱۸۷۹ به دنیا آمد  و در سال ۱۹۵۵هم از دنیا رفت. او بیشتر،  به خاطر نظریه نسبیت که از آشنا ترین رابطه ها در فیزیک بین غیر فیزیک دان هاست شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسطه توری کوانتم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت.  انیشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری،  و به خصوص به خواطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد.  به دلیل تاثیرات چشمگیرش،  به عنوان یکی از بزرگترین فیزیکدانانی
فیزیکدان خداناباور و برنده نوبل فیزیک سال ۱۹۷۹ پرفسور استیون واینبرگ در خصوص تاثیر قسمی از آموزه‌های عبادی دین اسلام بر پیشرفت علم اخترشناسی می‌گوید:
‌ " پژوهش‌های اخترشناختی برای مقاصدی به کار برده می‌شدند که در آن‌ها نتایج باید دقیق می‌بودند، از جمله در تدوین تقویم‌ها، اندازه‌گیری فواصل روی زمین، معلوم ساختن زمان دقیق روز برای ادای نمازهای روزانه و تعیین قبله، جهت مکّه، که نماز گزاران باید رو به آن بایستند و نماز بخوانند. "
.
تاریخ
✍ پرویز بشرمل، هرات افغانستان
یهودیان سراسر جهان، 14 میلیون نفر هستند شامل: 7 میلیون نفر در آمریکا، 5 میلیون نفر در آسیا، 2 میلیون نفر در اروپا، یکصد هزار نفر در آفریقا
جمع کل مسلمانان در جهان: یک میلیارد و نیم نفر است شامل: یک میلیارد نفر در آسیا و خاور میانه، 400 میلیون نفر درآفریقا، 44 میلیون نفر در اروپا، 6 میلیون نفر در آمریکا. جمعیت مسلمانان بیش از 107 برابر یهودیان است.
برندگان جوایر نوبل:دریکصدو پنجاه سال گذشته، 14 میلیون یهودی، بیش از 180 جا
کتاب پیر مرد و دریا نوشته ارنست همینگوی است . من ترجمه محمد تقی فرامرزی را تهیه کردم. کتاب خوب و جذابیه
ارنست همینگوی متولد سال 1899 است. او رمان نویس آمریکایی است که در سال 1961 فوت نمود. کتاب پیر مرد و دریا یکی از آثار مهم او است. نوشتن این کتاب یکی از دلایل عمده اهدای جایزه نوبل سال ۱۹۵۴ به ارنست همینگوی بوده‌است.

ارنست همینگوی در این کتاب به حوزهٔ زندگی پیرمردی چنگ می‌اندازد که روزی قلمرو بزرگ دریا در حیطه اقتدارش بود و عروسکان خوش خرام دری
کتاب هرگز رهایم نکنکازائو ایشی گورومترجم: صبا کاظمی (آسو)

هرگز رهایم نکن رمانی به قلم کازائو ایشی گورو،
نویسنده ی ژاپنی _ بریتانیایی است.
این رمان در سال 2005 نامزد جایزه بوکر و
در سال 2006 نامزد جایزه آرتور سی کلارک شد و
مجله تایم هم این رمان را به عنوان بهترین رمان سال 2005 انتخاب کرد
و آن را در لیست 100 رمان برتر انگلیسی زبان قرار داد.
ایشی گورو در سال 2017 برنده جایزه نوبل ادبیات شد.
رمان هرگز رهایم نکن در سال 1398 توسط صبا کاظمی (آسو)
ترجمه شد و انتشا
پیشگویی دنیا در انیمیشن سیمپسونها
ترامپ در سیمپسون ها
تقریبا؛ تمامی ما انیمیشن سیمپسون ها را دیده ایم انیمیشنی که تقریبا؛ زندگی خانواده سیمپسونها را به نمایش میگذارد و در این زندگی اتفاقات غیر قابل پیشبینی رخ میدهد در نگاه اول شاید این کارتون فان و مسخره باشه ولی با ادامه تماشای این انیمیشین به اطلاعات و داستان های جالبی خواهید رسید که یکی از مهم ترین آنها پیشگویی های عجیب دنیا در این کارتون می باشد.
به نقل از حقوق مهاجرتی
در یکی از قسمت ه
کتاب پیرمرد و دریاارنست همینگویمترجم مهدی نصیری دهقان
پیرمرد و دریا واپسین اثر داستان همینگوی نویسنده سرشناس آمریکایی
می باشد که توانست جایزه نوبل را در سال ۱۹۵۴ برای او به ارمغان بیاورد. به اعتقاد همینگوی هیچ هنرمند واقعی سمبل سازی و تمثیل پردازی نمی کند
و راز توفیق پیرمرد و دریا در نبودن هیچ رمزی در آن می داند. در این داستان مفاهیم ارزشمندی مانند تلاش و مصمم بودن
در مسیر هدف و صبر و استقامت و امیدواری در راه رسیدن به آن
به زیبایی و به شکل
عرضه ی انواع محصولات
محصولات باله ا ,
محصولات نیوا
محصولات اورال,
محصولات لورال ,
محصولات مکس فاکتور ,
محصولات اوریف لیم ,
محصولات دبورا ,
محصولات ارکانسیل ,
محصولات مک ,
محصولات تاچمی,
,محصولات mbc
,محصولات ایپک,
محصولات دورو ,
محصولات گلدن رز,
محصولات فارماسی ,
محصولات فلورمار,
محصولات پالمولیو ,
محصولات پروتکس,
محصولات گارنیر,
محصولات لورال پاریس,
محصولات پاریس,,
محصولات ایچون بیوتی ,
محصولات کیس بیوتی ,
محصولات رمانتیک بیوتی ,
محصولات اسک
برندگان جوایز ادبیات نوبل 2018 و 2019 اعلام شدند ! در یک مراسم دونفره نادر به دنبال تعویق جایزه سال گذشته به دلیل یک سری رسوایی ها ، آکادمی سوئد جایزه سال 2018 را به نویسنده لهستانی اولگا توکارکارزوک و جایزه 2019 را به نویسنده اتریشی پیتر هانکه اهدا کرده است. این مراسم 10 دسامبر 2019 در استکهلم برگزار می شود.
استقبال از این اطلاعیه در حالی است که آکادمی سوئد در خواست خود برای جابجایی این جایزه از رویکرد فعلی "یورو محور" و "مردسالار" خود آمیخته است و هنوز
مقدمه
برتراند آرتور ویلیام راسل (زاده‌ی ۱۸ می ۱۸۷۲ – درگذشته‌ی ۲ فوریه ۱۹۷۰). ریاضیدان، منطق‌دان و فیلسوف بریتانیایی بود که آثارش در مورد تحلیل منطقی، فسلفه‌ی قرن بیستم را تحت تاثیر قرار داد. برتراند راسل که موفق به کسب جایزه‌ی نوبل نیز شد، در گفتاری کوتاه با عنوان «چگونه از عقاید احمقانه بپرهیزیم؟»، به روشنی به آسیب شناسی آفات تعصب، جزم و جمود، پیش‌داوری و …. در باورهای آدمی می‌پردازد. برای پرهیز از انواع عقاید احمقانه‌ای که نوع بشر
مقدمه
برتراند آرتور ویلیام راسل (زاده‌ی ۱۸ می ۱۸۷۲ – درگذشته‌ی ۲ فوریه ۱۹۷۰). ریاضیدان، منطق‌دان و فیلسوف بریتانیایی بود که آثارش در مورد تحلیل منطقی، فسلفه‌ی قرن بیستم را تحت تاثیر قرار داد. برتراند راسل که موفق به کسب جایزه‌ی نوبل نیز شد، در گفتاری کوتاه با عنوان «چگونه از عقاید احمقانه بپرهیزیم؟»، به روشنی به آسیب شناسی آفات تعصب، جزم و جمود، پیش‌داوری و …. در باورهای آدمی می‌پردازد. برای پرهیز از انواع عقاید احمقانه‌ای که نوع بشر
امکان ندارد که بخواهیم یک لیست از بهترین کتاب‌ های رمان دنیا صحبت کنیم و «صد سال تنهایی» را نادیده بگیریم. کتابی پر کشش و پر از شخصیت‌های متفاوت نوشته گابریل گارسیا مارکز. کتاب که در سال ۱۹۶۷ نوشته شده داستان زندگی خانواده یک سرهنگ در شرف اعدام به نام «بوئندیا» است که در لحظه مرگ تمام خاطرات زندگی از جلو چشمانش عبور می‌کند. رمان «صد سال تنهایی» در حقیقت داستان زندگی شش نسل یک خانواده از اهالی آمریکای جنوبی است که در دهکده‌ای به نام ماکوند
کتاب‌خواندن الحق که انفعال جذابی‌ است، می‌خوانی و چه به به...
هومم...سیاست، اقتصاد، فلسفه...عجبا که ابرمنِ فرهیخته‌نمایم چه سخت‌گیر است، به رمان رضایت نمی‌دهد: «اینا چیه، پیففف، برو اون قفسه‌ی کتابای سخت».

زندگی در تعلیق،‌ تو پاندولی،‌ منغعل/فعال.

که این تفکیک جنسی را مقصر می‌دانی که معشوقی نیست، اصلاً مگه کجا می‌شه دختر دید و گفت که‌ «هی» و بعد...

او می‌گوید «نوبل لوریِت»،‌ تو می‌گی کجای کاری عمو جون، من که نفسم با ناز میاد
آمپراژ مناسب باتری خودرو ی پژو  آردی 60 و62آمپر می باشد این آمپراژ باتری توسط شرکت های مختلفی از جمله صباباتری،برنا باتری،سحرباتری و ... تولید می شود که شما می توانید در سایت رسمی سحر باتری به صورت غیر حضوری آن را خریداری نمایید.

تحریریه سحرباتری سپند
سکانس اول :
صبح که وارد کلاس شد دستش بود
حجم و قد و قواره اش خیلی آشنا میزد!
همینطور که زیر چشمی نگاهش می کردم گوشه ی جلدش بهم رخ نشون داد
خودش بود
_سلام بر ابراهیم
یه لحظه تمام تصوراتم به پر و پای هم پیچیدن
آخه به قیافه اش .....به قیافه اش که چی؟
مگه دوست و رفقای خود ابراهیم هم همون لات و لوتای سرکوچشون نبودن؟!
تمام ذهنیت بی خود و بی جهت مخ مبارک رو دیلیت کردم و یه لبخند از سر شوق که حتی متوجهش هم نشد بهش زدم
سکانس دوم:
تو سالن هر کدوم یه گوشه نشسته بو
داستان سگره و پیچیونی رو امروز می‌خوندم. جریان اینه که سگره یکی از کساییه که به برکلی ( کالیفورنیا) دعوت میشه تا پادذره‌ی پروتون رو توی شتاب‌دهنده‌ی Bevatron پیدا کنه. که اون زمان بزرگترین شتاب‌دهنده تو دنیا بوده. خلاصه... این آقای سگره میره اونجا و میگه ما باید سرعت یا تکانه‌ی این ذره رو اندازه بگیریم، تا بتونیم ثابت کنیم چنین ذره‌ای وجود داره. ولی چجوری اندازه بگیریم؟ خدا میدونه! تا اینکه یه نفر به اسم اُرسته پیچیونی وارد آزمایشگاه میشه و ی
سالار مگس‌ها یا ارباب مگس‌ها (به انگلیسی: Lord of the Flies) رمانی است از ویلیام گلدینگ، نویسنده انگلیسی و برنده جایزه نوبل ادبیات، که لزوم حاکمیت قانون در جوامع انسانی را به تصویر می‌کشد. در این داستان هواپیمای حامل بچه‌های یک مدرسه در نزدیکی جزیره‌ای متروکه سقوط می‌کند و آنها بدون سرپرست موظف به اداره خودشان می‌شوند. پس از مدت کوتاهی گروه قانون گریز با توسل به اهرم‌های زر و زور و تزویر جمعیت را به سوی توحش می‌کشند.
بر اساس این داستان در سال‌
 ... من نمی دونم چه جوری به خودش اجازه داده همچین کاری بکنه ... آراد می گفت با چنان افتخاری تعریف کرده که انگار جایزه نوبل گرفته ... منتظر بوده که آراد ازش تقدیر کنه ولی آراد ...به اینجا که رسید غش غش خندید و گفت:- آراد برگشته بهش گفته به شما هیچ ربطی نداشت که اونکارو کردین ... الان هم با زبون خوش خسارت ماشین خانوم آوانسیان رو پرداخت می کنین ... هر چی بین ماست به خودمون مربوطه ... به شما چه که کاسه داغ تر از آش شدین ...با حیرت گفتم:- نه!!!!!- آرهههههه ... سارا هم
امکان ندارد که بخواهیم یک لیست از بهترین کتاب‌ های رمان دنیا صحبت کنیم و «صد سال تنهایی» را نادیده بگیریم. کتابی پر کشش و پر از شخصیت‌های متفاوت نوشته گابریل گارسیا مارکز. کتاب که در سال ۱۹۶۷ نوشته شده داستان زندگی خانواده یک سرهنگ در شرف اعدام به نام «بوئندیا» است که در لحظه مرگ تمام خاطرات زندگی از جلو چشمانش عبور می‌کند. رمان «صد سال تنهایی» در حقیقت داستان زندگی شش نسل یک خانواده از اهالی آمریکای جنوبی است که در دهکده‌ای به نام ماکوند
می‌دانی من بیشتر ترسیده‌ام.از گاز‌اشک‌آوری که پشت‌ دیوار مدرسه فرود می‌آید و از‌ مردمی که لباس کسی را به جرم روحانی بودن از تنش‌در می‌آورند.ریش داری پس حتما سپاهی هستی؟!یالا بک‌گراند تلفنت را‌ نشان بده.همکلاسی‌ات هیچوقت از شغل پدرش نگفته.می‌پیچاند.نکند اطلاعاتی‌ست طرف؟پچ‌پچ های نامطمئن همینطور ادامه دارند.اینجا چندین نفر را کشته‌اند.با ضرب گلوله.درست وسط سینه‌شان.وسط سرشان.به قصد کشته‌اند.مردم از خون‌ کشته‌هایشان میگذرند؟د
سلام
من دانشجوی سال آخر کارشناسی شیمی محض از یه دانشگاه دولتی هستم، به شدت علاقه مند به رشته و به گفته اساتید استعداد خیلی خوبی دارم، امسال جشنواره خوارزمی شرکت کردم و یه طرح بنیادین ارائه کردم که لایه های فضا زمان انیشتین رو توضیح میده بعد از اون الان دارم روی نوبل شیمی 1999 کار میکنم که درباره نظریه حالت گذار هست.
من فکر میکنم مشکل داره و به فکر اصلاح این نظریه هستم، البته استادم میگفت که این نظریه مشکل داره و من وقتی شنیدم که پیش بینی من درب
شاید بهتر باشه فیلم هایی که میبینم رو دربارشون بنویسم . فیلم ذهن زیبا که جایزه اسکار بهترین فیلم رو هم به دست آورده داستان واقعی از "جان نش" ریاضیدان آمریکایی هست که تا آخر عمر خودش با بیماری اسکیزوفرنی دست و پنجه نرم میکنه . من قبل از دیدن فیلم هیچ ذهنیتی درباره ی داستان و شخصیت فیلم نداشتم و تنها بخاطر بازی راسل کرو و جایزه اسکاری که گرفته بود دانلود کردم و باید بگم ابتدای فیلم کم کم براتون کسل کننده میشه و مثل تمام فیلم های آمریکایی دیگه که
 جزئیات آزمون فراگیر ارشد پیام‌نور

تمدید مهلت پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها

تصویب درس میان رشته‌ای «رایانش اجتماعی» برای نخستین بار در دانشگاه تهران

هدست واقعیت افزوده "مجیک‌لیپ" بروزرسانی می‌شود

بررسی تعامل میان ژن‌ها با کمک یادگیری عمیق

برندگان نوبل فیزیک، شیمی و پزشکی جوایز خود را دریافت کردند

مسیریاب ویز و اعلام راه‌های برف‌روبی نشده

ارائه نخستین مدل ۳بعدی از بافت عصبی

مشاهده اختلال عملکرد مغ
 جزئیات آزمون فراگیر ارشد پیام‌نور

تمدید مهلت پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها

تصویب درس میان رشته‌ای «رایانش اجتماعی» برای نخستین بار در دانشگاه تهران

هدست واقعیت افزوده "مجیک‌لیپ" بروزرسانی می‌شود

بررسی تعامل میان ژن‌ها با کمک یادگیری عمیق

برندگان نوبل فیزیک، شیمی و پزشکی جوایز خود را دریافت کردند

مسیریاب ویز و اعلام راه‌های برف‌روبی نشده

ارائه نخستین مدل ۳بعدی از بافت عصبی

مشاهده اختلال عملکرد مغ
مادرم آدم بی‌هیاهویی‌ست. مثال همان حدیثی‌ست که نمی‌دانم چه کسی گفته. که غم مومن در دلش است و شادی‌اش در چهره‌اش! مادرم همین است. از همان آدم‌هایی که می‌توانیم نوبل صلح را بدون هیچ پارتی بازی، با خلوص تمام به او تقدیم کنیم. از آن آدم‌هایی که دشمنش را با خوبی‌اش شرمنده می‌کند. هوای دوستانش را دارد. از همان مادرهایی که در سریال‌های بریتانیایی دیده می‌شوند. مهربان، رقیق، شیرینی‌پزی ماهر که همیشه خانه‌اش بوی وانیل می‌دهد و مینی‌مالیستی
خواص سنگ موزانایت 
سنگ موزانایت کریستال سیلیکون کاربید با فرمول شمیایی SiC است. اولین بار توسط شیمیدان فرانسوی هنری مویزن برنده ی جایزه ی نوبل کشف شد. هنگامی که او در حال آزمایش سنگ ها در گودال ناشی از برخورد شهاب سنگ در ‌دره ای در آریزونا بود موزانایت را به صورت ذرات میکروسکوپی کشف کرد. ابتدا اشتباهاً آن را الماس دانست، ولی بعدها سیلیکون کاربید را شناخت. نام مویزنایت نیز به افتخار او بر روی سیلیکون کاربید گذاشته شد. در ایران و در بین عامه به
آلبرت اَینشتَین (به آلمانی: Albert Einstein) (به آلمانی اَینشتَین و انگلیسی آینستاین) (زاده ۱۴ مارس ۱۸۷۹ – درگذشته ۱۸ آوریل ۱۹۵۵) فیزیک‌دان نظری آلمانی الاصل بود. او بیشتر، برای نظریه نسبیت و به‌ویژه هم‌ارزی جرم و انرژی (E=mc۲ که از آشناترین رابطه‌ها در فیزیک بین غیرفیزیک‌دان‌هاست) شهرت دارد. افزون بر این، او در گسترش نظریهٔ کوانتوم و مکانیک آماری سهم به‌سزایی داشت. اینشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ به پاس خدماتش به فیزیک نظری و به‌ویژه کش
خواص سنگ موزانایت
موزانایت چیست؟
موزانایت Moissanite کریستال سیلیکون کاربید با فرمول شمیایی SiC است. اولین بار توسط شیمیدان فرانسوی هنری مویزن Henri Moissan برنده ی جایزه ی نوبل کشف شد. هنگامی که او در حال آزمایش سنگ ها در گودال ناشی از برخورد شهاب سنگ در ‌دره ای در آریزونا بود مویزنایت را به صورت ذرات میکروسکوپی کشف کرد. ابتدا اشتباهاً آن را الماس دانست، ولی بعدها سیلیکون کاربید را شناخت. نام موزانایت نیز به افتخار او بر روی سیلیکون کاربید گذاشته شد.
کتاب کوری که درباره رعایت نکردن حقوق دیگران است در یک چهار راه آغاز می شود. جایی که اولین نفر به یک کوری عجیب دچار می شود. یک نوع کوری سفید که شخص همه چیز را سفید می بیند، انگار که در یک دریایی از شیر به سر ببرد.

کتاب کوری که درباره رعایت نکردن حقوق دیگران است در یک چهار راه آغاز می شود. جایی که اولین نفر به یک کوری عجیب دچار می شود. یک نوع کوری سفید که شخص همه چیز را سفید می بیند، انگار که در یک دریایی از شیر به سر ببرد.نام کتاب: کتاب کورینویسنده:
برندگان جوایز نوبل سال 2019ارسال پیام دایرکت اینستاگرام از کامپیوتردانلود عکس ها و ویدئوهای اینستاگرام با یک کلیکتفاوت BIOS و UFEI چیست؟در متا آینه ها (metamirrors) چه چیزی می توان دید؟تفاوت یادگیری ماشین با هوش مصنوعی چیست؟چه تعداد فوتون در جهان وجود دارد؟سریع ترین اَبَرکامپیوترهای جهان در سال 2018دمای صفر مطلق چیست؟اَبَرخون چیست؟پیش بینی زلزله با ردیابی حیوانات از فضابستن زخم به کمک لیزرتعریف رسمی یک کیلوگرم تغییر می کندبهترین شبیه سازهای اندرو
جان نش فردی بود که چیزی به نام تعادل نش رو مطرح کرد و در کاملتر شدن نظریه بازی ها کمک کرد. نظریه بازیها روابط میان انسان ها رو با این پیش فرض بررسی میکنه که انتخاب ها و رفتارهای افراد متاثر از رفتارهای و انتخاب های افراد دیگر هست. روابط انسان ها رو به صورت یک بازی توضیح میده.
تعادل نش کمک زیادی به اقتصاد دان ها کرد.
جان نش برنده جایزه نوبل شد. در حالی که قسمت زیادی از زندگیش رو گرفتار بیماری اسکیزوفرنی بود. بیماری ای که توانایی تشخیص واقعیت رو خی
ژانر : بیوگرافی , خانوادگی , تاریخی
مدت زمان : ۹۱ دقیقه زبان : انگلیسی کیفیت : BluRay 720p فرمت : MKV انکودر : F2M حجم : ۷۳۳ مگابایت محصول : انگلیس ستارگان : Vanessa Redgrave, Timothy Spall, Stephen Lord, Wendy Morgan کارگردان : Adrian Noble لینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه داستان :
خانم لوری و پسر ، نام فیلمی بیوگرافی و تاریخی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی آدرین نوبل می‌باشد. این فیلم یک پرتره از ال اس لاوری را به تصویر می‌کشد ، ارتباط دوستانه‌ی او با مادرش که سعی
A Lifeadulation turned to furyanomalous scatteringbrought down to earthBy Ribosome PossessedChasing the Moleculedetectorsdiffuse scatteringEric Kandelexert forcesfluorescence resonance energy transferGregori Aminoffgroup I intronI thought you had to be really smart to win one of those!Jim Watsonliquid ethaneLouis-Jeantet Prize for MedicinemicroRNAsmicroscopesmitochondrial ribosomemodern X-ray detectorsNobel LecturesNobel lotteryPalestinianpowerful computersrewards for getting an awardribosome profilingsingle-molecule physicssoftwareSwedish Academy of Sciencessynchrotronsthe other side of the coinThe Race to Crack the Genetic CodeThe Sage of Sciencewavelength
A Lifeadulation turned to furyanomalous scatteringbrought down to earthBy Ribosome PossessedChasing the Moleculedetectorsdiffuse scatteringEric Kandelexert forcesfluorescence resonance energy transferGregori Aminoffgroup I intronI thought you had to be really smart to win one of those!Jim Watsonliquid ethaneLouis-Jeantet Prize for MedicinemicroRNAsmicroscopesmitochondrial ribosomemodern X-ray detectorsNobel LecturesNobel lotteryPalestinianpowerful computersrewards for getting an awardribosome profilingsingle-molecule physicssoftwareSwedish Academy of Sciencessynchrotronsthe other side of the coinThe Race to Crack the Genetic CodeThe Sage of Sciencewavelength
۳۸
در انتظار بربرهارمان
در انتظار بربرها اثر نویسندهٔ معروف آفریقای جنوبی، جان ماکسول کوتسی است
که در سال ۲۰۰۳ میلادی برندهٔ جایزه نوبل ادبیات شد و دو بار نیز برنده
جایزه ادبی من بوکر شده‌ است.
پشت جلد کتاب در انتظار بربرها آمده است:
کوتسی
در این کتاب پنجره‌ای دیگر به روان انسانی می‌گشاید. داستان او توصیف سرشت
فریب‌کارانه و طمع‌کارانه‌ی جنگی است علیه «بربرها» که در واقع کسی جز
بومیان ساکن اطراف نیستند، جریان دارد و نشان می‌دهد آدمی
معرفی نویسنده 
رومن رولان، نویسنده فرانسوی و برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۱۹۱۵ است.
رمان ۴ جلدی جان شیفته یکی از کتاب های مطرح او در ایران است.
رولان همچنین خالق رمان ۱۰ جلدی “ژان کریستف“بود.
بیوگرافی های قطوری درباره مشاهیر جهان از جمله:
بتهوون
 تولستوی
گاندی
هندل
 گوته
و غیره نیز نوشت.
کتاب بیوگرافی او پیرامون بتهوون شامل ۷ جلد است که در رابطه بازندگی هنرمندان و تاریخ موسیقی غرب نوشته شده است.
رولان غیر از آن، نمایشنامه هایی با عنوان ها
شب قبلش تا ساعت ۳ صبح بیدار بودم و کار می‌کردم. تصمیم گرفتم صبح دیر برم دانشگاه. ساعت ۱۰ پیراهن مردانه‌ی زردم را پوشیدم و حرکت کردم. سر صنف کلاسیک مبایلم را چک کردم و دیدم نوشتن:
Congratulations! on behlaf of Board of Trustees of Barry Goldwater Scholarship and Excellence in Education Foundation and the Department of Defense National Defense Education Programs, I am please to infrom you that you have been slected as a 2019 Barry Goldwater Scholar. 
بورسیه‌ی گولدواتر باپرستیژترین بورسیه‌ی ساینس در آمریکاست. بورسیه در سطح ملی است و فقط به ‍‍‍~۳۰۰ نفر از هزارا
معرفی توسط وبلاگ...این روزها

کتاب "من مَلاله هستم" را یک هفته قبل شروع کردم، و در حال و هوای این روزها (شهادت سردار سلیمانی) به پایان رساندم.
ماجرای کتاب درمورد زندگی "مَلاله" دختر دوازده ساله ی پاکستانی ست که در دوره ی حمله ی طالبان به پاکستان مجبور به ترک تحصیل می شود و نهایتا مورد ترور نافرجام قرار می گیرد.
تلاش های پدرِ ملاله برای سخن رانی های متعدد در مراسم و مجامع جهانی در دفاع از حقوق دختران پاکستانی به جایی نمی رسد و گروهک طالبان، مدا
اگر شما هم از خودتون میپرسید که سایت تد تالک چیست؟ بهتره این مقاله رو کامل بخونید
TED مخفف سه کلمه Technology و Entertainment ، Design است ( تکنولوژی و سرگرمی و طراحی).
مجموعه‌ی TED یک سازمان غیر انتفاعی است که به «گسترش ایده های ارزشمند» اختصاص داده شده است.
تد در سال 1984 به عنوان یک کنفرانس چهار روزه در کالیفرنیا تاسیس شد که موسس آن  Richard Saul Wurman بود.
اما سمینارهای دوره‌ای آن از سال 1990 شکل گرفت.
اگر چه فعالیت‌های تد به این حوزه‌ها محدود نشد.
شکل اجرای برنامه
کتاب من ملاله هستم پر فروش ترین کتاب سال ۲۰۱۳ در زمینه اتوبیوگرافی می باشد که توسط ملاله یوسف زی نوشته شده است و کریستینا لمب آن را ویرایش کرده است. این کتاب را هانیه چوپانی به زیبایی ترجمه کرده.ملاله یوسف زی دختری پاکستانی می باشد که علاقه زیادی به درس خواندن و مدرسه رفتن دارد، اما در جایی مثل پاکستان این کار با دردسرهایی نیز همراه است. ملاله اکنون یک چهره مطرح جهانی است که جایزه صلح نوبل را نیز دریافت کرده است و همچنین  بنیاد ملاله را راه ا
اقتصاد خوب برای روزهای سخت
کتاب بنرجی و دوفلو مشکلات را به‌روشنی توضیح می‌دهد، اما راه‌حل‌هایش هم گره‌گشاست؟
 مورخ، دولتمرد، ریاضی‌دان و فیلسوف. اگر به اقتصاددان‌های این دویست سال گذشته نگاه کنید باورتان می‌شود که این ویژگی‌های جاه‌طلبانه در آن‌ها وجود دارد. آن‌ها طوری ژست می‌گیرند که گویا اوضاع تحت‌کنترلشان است. اما وقتی بحران‌های اقتصادی ظهور می‌کنند هیچ‌کدام مسئولیت آن فاجعه‌ها را بر عهده نمی‌گیرند. آبهیجیت بنرجی و همسر
یکی دیگر از فیزیکدانانی که استیکر شدند، رونتگن است. در نبوغ رونتگن همین بس که اشعه‌ای را کشف کرد که نمی‌دانست چیست، پس اسمش را گذاشت اشعه‌ی X یا اشعه مجهول! جالب اینجاست که بعدا هم همین اسم رویش ماند و هیچ کس برای این اشعه‌ی بیچاره اسم نگذاشت! حتی وقتی رونتگن به خاطر کشف این اشعه جایزه نوبل گرفت باز تلاشی برای نام‌گذاری این اشعه‌ی نگون‌بخت نکرد!
می‌گویند اولین عکس با اشعه ایکس را نیکولا تسلا گرفته است. ویلهلم جان هم یکی از اولین عکس‌هایی
استانبول پر از شگفتی ها است. در کوچه پس کوچه های این شهر زیبا موزه ای متفاوت از دیگر موزه های فرهنگی وجود دارد: موزه معصومیت. نامی نامتعارف برای یک موزه است، درسته؟ موزه معصومیت داستان جالبی نیز دارد. این موزه در یکی از قدیمترین محله های استانبول قرار دارد. چوکورجوما (Çukurcuma) نامی آشنا برای دوستداران شهر استانبول است. موزه معصومیت برای علاقه مندان و گردشگران که به دنبال تجربه ای متفاوت می گردند، بهترین گزینه است.
موزه معصومیت در استانبول توسط
جانی کش ملقب به مرد سیاه‌پوش از بزرگترین خوانندگان سبک کانتری بود. او درسال ۱۹۳۲ در ایالت آرکانزاس متولد شد و درسال ۲۰۰۳ درگذشت ، باب دیلن خواننده و برنده نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۶ از دوستان نزدیک او بود.
سبک موسیقی جانی کش فضایی خاص و ترکیبی از چند سبک موسیقی مختلف مثل کانتری ، راک‌اند‌رول و بلوز محسوب می‌شد به همین خاطر نام او در تالار مشاهیر هر دو سبک کانتری و راک‌اند‌رول ثبت شده است اما به طور کلی به عنوان یک خواننده کانتری و حتی بزرگ‌ت

عنوان کتاب: خانه خوبرویان خفته
نویسنده : یاسوناری کاوابا تا
مترجم: رضا داد
ناشر: آمه
---------------------------
تا به حال یک رمان ژاپنی نخوانده بودم. اما بیشتر از نویسنده، عنوان کتاب توجه مرا به خودش جلب کرد. پشت جلد کتاب هم یک پاراگراف از گابریل گارسیا مارکز مرا ترغیب کرد که حتما آن را بخوانم. مارکز در مورد این رمان نوشته است تنها رمانی بوده که آرزو داشته نویسنده اش باشد. این رمان برنده جایزه نوبل ادبیات هم شده است. در این رمان سه داستان کوتاه روایت می

عنوان کتاب: خانه خوبرویان خفته
نویسنده : یاسوناری کاواباتا
مترجم: رضا دادویی
ناشر: آمه
---------------------------
تا به حال یک رمان ژاپنی نخوانده بودم. اما بیشتر از نویسنده، عنوان کتاب توجه مرا به خودش جلب کرد. پشت جلد کتاب هم یک پاراگراف از گابریل گارسیا مارکز مرا ترغیب کرد که حتما آن را بخوانم. مارکز در مورد این رمان نوشته است تنها رمانی بوده که آرزو داشته نویسنده اش باشد. این رمان برنده جایزه نوبل ادبیات هم شده است. در این رمان سه داستان کوتاه روایت
بوسیله گزارش ایبنا، سیزدهمین میتینگ از سلاله نشست های کوچکتر چتر نقد، با عنوان «مجمع تخصصی نقد ترجمه تاریخ شش شخصیت در جست وجوی نویسنده»، اثر لوئیجی پیراندلو، با بررسی برگردان حسن ملکی، پری صابری، بهمن مورب و رضا قیصریه از این کتاب، در سرای تبعه خامه برگزار شد.    محبوبه خدایی، مترجم و ادیب نشست، صحبت های خود را با خوانش متنی از استفانو پیراندلو، پسر ارشد لوئیجی پیراندلو درباره پدرش اول کرد و ضمن اشاره بوسیله زندگینامه لوئیجی پیراندلو گ
رفتیم استارباکس نشستیم.

داشت میگفت من ازینا یه ریفرشر خواستم، بیا نگاه کن 90 درصدش یخه. بخدااااااااا توی امریکا حتی نصف اینم یخ نمیریزن.

بهش گفتم بیا اینو گوگل کنیم ببینیم اگه واقعا اینجوریه بریم بهشون بگیم که این چیه؟! این هیچی نداره فقط یخه.
بچه راستم میگفت کلا یخ بود.

یه سایز لارج گرفته بود، ولی همه ش یخ بود فقط.

بعد داشت غر میزد که این کاناداییا خیلی گدا و خسیسن. 
بهش گفتم آره این اخلاقا رو دیدم توشون. اون دست و دلبازی رو ندارن، خسیسن.
ادبیات علیه استبداد، یک شاهکار است،
روایت خلق یک شاهکار ادبیست، داستان جنگ ادبیات هست علیه استبداد، نبرد کلمات هست
با دیکتاتوری. 
پاسترناک، دیکتاتوری استالین را از
نزدیک لمس می کند و در فضای اختناق استبداد، آرام آرام داستان دکتر ژیواگو را می
نویسد. با مرگ استالین، به امید چاپ داستانش، کتاب را در اختیار دولت جدید می
گذارد، اما شرایط طوریست که امکان چاپ در دوران جدید هم وجود ندارد. پاسترناک از
روی استیصال، کتاب را در اختیار یک ناشر ایتالیای
   درست در ساعت ۲۸دقیقه بامداد روز ۲۱ دی‌ماه ۹۷ جمله آخر موزه معصومیت را خواندم. این لحن نوشتن شبیه لحن نوشتن اورهان پاموک است وقتی از زبان کمال سرگذشتش را نوشته و کتاب کرده است. درست نمی‌دانم آیا واقعا همچین موزه‌ای هست یا این‌ها همه زاییده ذهن نویسنده ست، ولی واقعیت داشتن این کتاب در نظرم بعید است. این که یک نفر انقدر دیوانه‌وار مشغول جمع چیزها بشود و اینطور دقیق اتفاقات، وسایل، اسم‌ها و غیره یادش بماند تقریبا بعید است. این‌ها فقط می‌

صحبت در مورد دانشگاههای کانادا ذکر این مؤسسات با اعتبار عالی ، از بهترین های جهان است. جای تعجب نیست که کانادا کشور G8 است که بیشترین سرمایه گذاری را در زمینه آموزش انجام می دهد.انتخاب یک دانشگاه کانادایی برای انجام برخی از دوره ها یا کل حرفه این است که شرط بندی بر روی یک سیستم آموزشی است که به دانشجویانش اعتماد دارد و می داند چگونه از آنها بیشترین بهره را ببرید.این یک آموزش رقابتی و جهانی است که به شما امکان می دهد تا با هر فارغ التحصیل دیگر
تنها وضعیتِ وحشتناک‌تر از کوری، این است که تنها فردِ بینای جمع باشی.
این صرفاً یکی از جمله‌‌های زیبا و عمیق کتاب کوری، نوشته ژوزه ساراماگو، برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۱۹۹۸ است.
از ساراماگو نویسنده‌ی پرتغالی، کتابهای متعددی باقی مانده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کوری، بینایی، دفتر یادداشت، همه نامها، تاریخ محاصره‌ی لیسبون و سال مرگ ریکاردو ریش اشاره کرد.
البته هیچ یک از رمان‌هایش به اندازه‌ی کوری، فراگیر نشدند و مخاطب نیافتند.
رم
- تو ترمودینامیک یه اصطلاحی داریم به اسم «انتروپی».. که آشفنگی یا بی نظمی یه مجموعه رو بیان میکنه..
طبق قول معروف، تقریبا همه سیستم ها در  طبیعت، در راستای افزایش بی نظمی جهان پیش میرن. به عبارتی هیچ واکنشی رو نمیشه پیدا کرد که در راستای آنتروپی منفی حرکت کنه!
اما.. یه سری واکنش ها هستن که در راستای انتروپی منفی اتفاق می‌افتند (البته باید در شرایط آزمایشگاهی انجام بشن..) نوبل شیمی 1977 به خاطر همین موضوع «ترمودینامیک غیر متعادل» به ایلیا پریگوژی
کشف بیماری دیابت، سابقه چند هزار ساله دارد و در این سال ها دانشمندان و پزشکان بسیاری با تلاش های خود، برای کشف، تشخیص و درمان این بیماری اقدام کردند. از آن رو که بیماری دیابت، جز بیماری های فراگیر محسوب می شود، اهمیت کشف این بیماری و در ادامه تشخیص و درمان آن بسیار زیاد است. 
تاریخچه کشف بیماری دیابتبیماری دیابت جز آن گروه از بیماری هایی است که تاریخچه دور و درازی دارد. اولین زمزمه های کشف بیماری دیابت به بیش از 2000 سال پیش باز می گردد. البته ا
پیرمرد و دریا (به انگلیسی: The Old Man and the Sea) نام رمان کوتاهی است از ارنست همینگوی، نویسنده سرشناس آمریکایی. این رمان در سال ۱۹۵۱ در کوبا نوشته شد و در ۱۹۵۲ به چاپ رسید. پیرمرد و دریا واپسین اثر مهم داستانی همینگوی بود که در دوره زندگی‌اش به چاپ رسید. این داستان، که یکی از مشهورترین آثار اوست، شرح تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی است که در دل دریاهای دور برای به دام انداختن یک نیزه‌ماهی بسیار بزرگ با آن وارد مبارزهٔ مرگ و زندگی می‌گردد. نوشتن این
دانلود رایگان کتاب برهوت عشق pdf
معرفی کتاب:(برهوت عشق)
(برهوت عشق)برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبی 1952* برنده‌ی جایزه‌ی بزرگ رمان از آکادمی فرانسه* ...کدام منطق بااید ماا راا ااز رنجِ تحمل‌ناپذیر لحظه‌اای رهایی دهد که درر آان، فردی که می‌پرستیمش و نزدیکی ااو براای حیات و حتا تنِ‌ماان حیاتی ااست،(برهوت عشق) باا قلبی بی‌تفاوت (و شاید راضی) باا غیبت همیشگی ماا کنار می‌آاید؟ براای آان که براای‌مان همه‌چیز ااست، هیچ‌چیز نیستیم.* ااز متن کتااب*** « ب
- تو ترمودینامیک یه اصطلاحی داریم به اسم «انتروپی».. که آشفنگی یا بی نظمی یه مجموعه رو بیان میکنه..
طبق قول معروف، تقریبا همه سیستم ها در  طبیعت، در راستای افزایش بی نظمی جهان پیش میرن. به عبارتی هیچ واکنشی رو نمیشه پیدا کرد که در راستای آنتروپی منفی حرکت کنه!
اما.. یه سری واکنش ها هستن که در راستای انتروپی منفی اتفاق می‌افتند (البته باید در شرایط آزمایشگاهی انجام بشن..) نوبل شیمی 1977 به خاطر همین موضوع «ترمودینامیک غیر متعادل» به ایلیا پریگوژی
هفتاد و چهارمین اجلاس سازمان ملل متحد با حضور اعضا از جمله رئیس جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور روحانی و رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ در حالی در نیویورک آغاز شد که منطقه خاورمیانه و روابط ایران و آمریکا بیش ار پیش دچار فراز و نشیب شده است. که میتوان دلیل آنرا حضور نظامی امریکا در منطقه خاور میانه دانست که توجیح سیاسی ندارد اما اقتصادی از دید اسلحه فروشان امریکایی چرا.
ترامپ که یک بیزینس من است و همه چیز را از دید تجاری مورد کنکاش قرار میدهد
روز
(۱۴ ژوئن) هر سال به نام روز جهانی اهدای خون (روز جهانی تقدیر از اهدا
کنندگان خون) انتخاب شده‌است. در این روز از همت والا و فعالیت انسان
دوستانه تمام کسانی که در زمینه اهدا و انتقال خون و نجات جان انسان‌ها
تلاش می‌کنند، قدردانی می‌شود.
- نامگذاری روز جهانی اهدای خون
سازمان بهداشت جهانی، جامعه بین المللی
انتقال خون، انجمن بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و اتحادیه بین المللی
سازمان های اهداکنندگان خون به اتفاق از سال 2004 میلادی ( 1383) ،14 ژ
وقتی یک نفر پولش را خرج
می کند تا برای خود چیزی بخرد ، بسیار مراقب است که چه مقدار خرج می کند و چه چیزی
می خرد.
وقتی یک نفر پولش را خرج
می کند تا برای فرد دیگری چیزی بخرد، بسیار مراقب است که چه مقدار خرج می کند، اما
درباره اینکه پولش را صرف خرید چه چیزی کرده است کمتر دقت می کند.
وقتی یک نفر پول فرد دیگری
را خرج می کند تا برای خودش چیزی بخرد، بسیار مراقب است که چه چیزی می خرد، اما درباره
اینکه چه مقدار خرج می کند، چندان مراقب نیست.
وقتی یک نفر پول فر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها